• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
Videolar
EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ'MÜZÜ ZİYARETİMİZ

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ'MÜZÜ ZİYARET ETTİK.

Emniyet Genel Müdürü'müz Sn.Celal Uzunkaya'yı 08.02.2019 Cuma günü(dün) randevulu olarak organlarımızda görev alan
Kolejli ağabey ve kardeşlerimizle birlikte ziyaret ettik.

Çok candan bir karşılama yapıldı.
Özel Kalemde 5 dakika konuk edildikten sonra randevu saatinde 16.30'da makama buyur edildik, Sn.Uzunkaya bizi kapıda karşıladı. Tek tek sarıldık, merhabalaştık ve kendisi de yanımızdaki koltuğa oturdu. Karşılıklı hal hatır soruldu.
İkramda bulunuldu.

Kendisini bir kez daha kutladık.
Görevin sorumluluğu ve ağırlığını hepimiz bir kez daha hissettik. Oturduğu yerin yanındaki etajerin üstünde 2 sabit, 2 mobil telefon ve 1 telsiz. Geçirdiğimiz 2 saat içerisinde göz ucuyla gelen mesajlara göz attı ama hiç görüşme yapmadı. Bir kez özel kalem müdürü girdi, kendisine küçük bir not kağıdı getirdi, hepsi bu. Bir kez de adını andığımız bir Kolejli ağabeyimizi telefonla arası ve bizlerle beraber olduğunu söyleyip hatırını sordu.

300.000 kişilik koca bir teşkilat, seneye yeni alınan 25.000 yeni kadroyla 325.000 kişiye ulaşacak. Şırnak'a gidip görev başındaki meslekdaşlarımızı ziyaret etmek istediğini ancak hava muhalefetinin el vermediğini, diğer İl'lerde ise program dahilinde ziyarette bulunduğunu bir kez daha ifade etti.

Polis hizmetinin çetinliğini, İl'lerin sorunlarının üstesinden gelme çabalarını, bir çok sorunun çözümünün zaman, imkan, mevzuat ve üst düzey karar meselesi olduğunu anlattı.

Polis Koleji'nin yeniden açılmasının şimdilik mümkün olmadığını, Polis Akademisi'nin öncelikle yeni alınan ve kısa süreli amir eğitimi sonrası teşkilata katılan komiser yardımcılarının yeniden 2 yıllık bir eğitime tabi tutulması ve sonrasında da 4 yıllık eğitime geçmesi için çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Güzel bir örnekle süsledi ve "evi fareler bastı diye kimse evini yakmıyor" dedi. Bu sözü ile kendisine olan destek ve güvenimizi bir kez daha perçinledi.

Bizler de, özetle; çalışmalarını takdirle karşıladığımızı, EGM için ne yapabileceğimizi sorduk. Bundan memnuniyet duyacağını söyledi. Daha yakın olacağımızı bildirdik.
Polisimizin özlük konularını konuştuk. Taslağını hazırladığımız bir Kanun Teklifinin TBMM İ.i.Komisyonu'da olduğunu, bunu desteklemeleri halinde teşkilat emeklilerimizin Şükran duyacaklarını ilettik. Bu Teklifi istedi ve kendisine ilettik.
Mezkur teklifte, emekli mensuplarımıza 2006 yılından bu yana verilmekte olan 100₺ ek ödemenin 500₺'na çıkarılması ve Em.Hiz.Tazminatının %40 oranında emeklilerimize de verilmesinin yer aldığı kaydedilmekteydi.
Diğer yandan, ek gösterge seviyesinin Jandarma ile eşitlenmesi konuşuldu. Bu konuda yoğun bir gayret içinde olduklarını ancak zaman alacağını söyledi. Koca klasörler halinde çalışmalarını işaret etti.

Ağabey-kardeş görüşmesi atmosferi içinde cereyan eden görüşmemizi, yeniden görüşme dileğimizle noktalayıp izin istedik, bir fotoğraf çektirdik. Hepimizi dışarılara kadar uğurladı ve tahsis ettiği arabayla gideceğimiz yerlere bıraktırdı.

Böyle bir Emniyet Genel Müdürü görmek göğsümüzü kabarttı.

  
585 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret80528